W oparciu o bardzo przemyślany system składania profili aluminiowych i różnych akcesoriów, firma Norcan proponuje rozwiązania mechaniczno-montażowo-modułowe wykonywane na miarę takie jak np: stanowiska pracy, wózki, środki dostępu (platformy, podesty, rampy), przenośniki. Dzięki kombinacji różnych rozwiązań firma oferuje też kompletne, specjalistyczne instalacje. Przedsiębiorstwo Norcan zostało założone w 1987 roku przez Paul’a Hannès byłego dyrektora przedsiębiorstwa Ina Roulements-Schaeffler a następnie w 2014 roku przekazane nowemu prezesowi Stéphane’owi Fauth, który pasjonując się światem przemysłu ma ambjcję je powiększać i rozwijać.

Paul Hannès, pochądzący z Mulhouse (Francja), był w wieku 63 lat, kiedy zakładał Norcan wraz ze swoją córką Marie-José Lambla i ze swoim synem Jean-Victor. Podczas II Wojny światowej znalazł się w obozie Schirmeck z powodu oporu, był też we Francuskich Siłach Zbrojnych (la Première Armée française). Po wielu przygodach i różnych przejściach w Niemczech w końcu trafił do Manurhin w Mulhouse, gdzie został bardzo skutecznie działającym dyrektorem handlowym przez ponad 10 lat. Tam został zauważony przez braci Wilhelma i George’a Schaeffler, właścicieli grupy INA Roulement, która ma siedzibę w Herzogenaurach w Bawarii (Niemcy). W 1962 roku bracia Schaeffler zaproponowali mu stanowisko dyrektora ich fabryki w Haguenau (znanej dzisiaj pod nazwą Schaeffler France), która liczyła wówczas 100 pracowników. Kiedy Paul Hannès odchodził na emeryturę w 1984 roku w przedsiębiorstwie pracowało już 1400 osób. Dotknięty doświadczeniami wojny, Paul Hannès kierując się patriotyzmem lokalnym w 1997 roku stwierdził: „ Najlepszym sposobem ożywienia regionu jest tworzenie nowych przedsiębiorstw i pomaganie im w prosperowaniu by tworzyły jak najwięcej miejsc pracy.”

Przy okazji swojej pracy w grupie Schaeffler , P.Hannès zrealizował i wprowadził w życie swoją wizję, tworząc przedsiębiorstwo SM Noral (Société Mécanique du Nord de l’Alsace) specjalizujące się w układy prowadzenia liniowego. W 1987 zcedował firmę na INA-Roulements aby stworzyć Norcan. „ Czułem, że w przypadku profili brakowało prostego i sprytnego systemu montowania” powiedział kiedyś. Z inżynierem Mathias Keller, którego zatrudnił do swojego zespołu, opracował system montażu profili w oparciu o standardowe śruby M8 bez procesu spawania. W rowkach profili mogły być zamontowne różnego rodzaju akcesoria. „ Na początku cięliśmy profile na metry i obrabialiśmy je. Szybko zrozumieliśmy jednak, że aby odróżnić się od konkurencji, trzeba wymyśleć rozwiązania „pod klucz” wyjaśnia Marie-José Lambla, córka Paul Hannès współfundatorka Norcan, która została tam dyrektorem generalnym, podczas gdy jej brat Jean- Victor był odpowiedzialny za logistykę i handel. Mamy szczęscie, gdyż nasi rodzice wskazali nam pewną drogę. Wszyscy w rodzinie byliśmy dumni z wejścia na giełdę. Przygoda trwała 4 lata. Na koniec odkupiliśmy wszystkie nasze akcje” mówi Marie-José Lambla.